Etusivu · Front page

Kevätkokous ja kevätkiitos /// Spring meeting and Spring greeting

***ENGLISH BELOW***

Kiitos Marialle & tiivarin osallistujille! 😊😍💖

Kiitos keväästä & Fiesta Primavera -viikonlopusta!

Maria Ylösen tiiviskurssin ja Fiesta Primavera -bileiden jälkeen on hyvä aika kiittää kaikkia kuluneesta kevätkaudesta! Salsan lisäksi Maria opetti ihanan letkeää, autenttista bachataa. Lisätietoja Mariasta ja hänen tulevista kursseistaan löytyy Marian Facebook-sivuilta.

Liitythän seuraamme kesällä laiturisalsojen merkeissä. Laiturilla (tai aina välillä rannallakin) tanssitaan joka keskiviikko 8.5.-28.8. klo 18-20, jos sää vain sallii. Viikkotunnit jatkuvat taas syyskuun alussa, ja niistä tiedotetaan tarkemmin kesän loppupuolella.

Kevätkokous 2019

Kevätkokous järjestetään Taitokorttelissa sijaitsevassa Kauppaneuvoksen kahvilassa perjantaina 24.5. klo 16.30. Kaikki jäsenet ovat tervetulleita kokoukseen kuuntelemaan ja keskustelemaan yhdistyksen toiminnasta. Kokouskutsu samoin kuin esityslista on lähetetty jäsenille sähköpostitse.

Haluaisitko kenties liittyä yhdistyksemme hallituksen riveihin loppuvuodeksi? Kokemusta yhdistystoiminnasta ei tarvita, asenne riittää! Hallituksen jäsenenä voit esimerkiksi päivittää somea, kirjoittaa nettisivuille tai järjestää tapahtumia. Kysy lisää nykyisiltä hallituslaisilta! Hallitukseen voit liittyä kevätkokouksessa. Mikäli et pääse kokoukseen mutta haluat liittyä hallitukseen, lähetä viestiä SdE:n sähköpostiosoitteeseen 😊

A huge thank you to Maria & the course participants! 😊😍💖

Thank you for Spring 2019 & Fiesta Primavera!

After the amazing course by Maria Ylönen & the Fiesta Primavera party it’s a good time to thank everyone for the Spring season 2019! In addition to salsa, Maria gave amazing classes on authentic bachata. Read more about Maria and her upcoming courses can be found on her Facebook page.

Do join us also during the Summer at the pier for the weekly laiturisalsa evenings. Laiturisalsa takes place every Wednesday 8.5.-28.8. at 6-8p.m if the weather is good enough. Weekly classes will continue again from the beginning of September and the Autumn schedule will be decided and published later in the Summer.

Spring Meeting 2019

Spring meeting will be held at Kauppaneuvoksen kahvila at Taitokortteli on Friday 24.5. at 4.30p.m. All members are welcome to discuss the association’s activities. The invitation as well as agenda for the meeting have been sent to members.

Would you like to join the board for the rest of the year? You don’t need to have experience about associations, a good attitude is enough! As a board member you can e.g. make social media posts, write to the web page and/or organize events. Ask more from the current board members! You can join the board in the Spring meeting. If you want to join the board but can’t come to the meeting, send a message to SdE e-mail 😊

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s